1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Директор Самбірської філії ТНЕУ

Image 1Шевчук Руслан Петрович – випускник Тернопільської академії народного господарства, кандидат технічних наук, доцент, член Ради молодих вчених ТНЕУ.

Народився у 1981 році в с. Конопківка Теребовлянського району Тернопільської області.

У 1998 році закінчив Микулинецьку ЗОШ І-ІІІ ступенів. В 2003 році закінчив магістратуру Тернопільської академії народного господарства (нині ТНЕУ) за спеціальністю «Комп’ютерні системи та мережі».

Стаж роботи в ТНЕУ – з 2001 року на посадах техніка, інженера, асистента, викладача, доцента, заступника декана.

У 2008 році успішно захистив дисертаційну роботу за напрямом 05.13.05 - комп’ютерні системи та компоненти на тему: «Багатоканальні комп’ютерні засоби перетворення форматів та криптографічного захисту стиснених мовних сигналів».

З 2009 року - заступник декана ФКІТ по науковій роботі, член Ради молодих вчених ТНЕУ, адміністратор програми Microsoft DreamSpark Premium. У листопаді 2011 року присвоєно вчене звання доцента кафедри комп’ютерних наук. В лютому 2011 року призначений виконуючим обов’язки декана Самбірського факультету прикладного програмного забезпечення. Член Вченої ради ТНЕУ та Вченої ради факультету комп’ютерних інформаційних технологій.

 

Ініціатор проведення та вчений секретар щорічної Всеукраїнської школи-семінару молодих вчених та студентів "Сучасні комп'ютерні інформаційні технології" (ACIT).

 

Є засновником та керівником благодійної організації «Асоціація фахівців комп’ютерних інформаційних технологій». 


Автор понад 60 наукових та методичних праць.

Коло наукових інтересів: оброблення стиснених мовних сигналів у реальному часі, розробка та застосування методів криптографії та стеганофонії для захисту мовних сигналів

E-mail: rsh (at) ukr.net

Матеріально-технічне та інформаційне забезпечення

 Для здійснення діяльності Самбірська філія ТНЕУ використовує матеріально-технічну базу Самбірського технікуму економіки та інформатики, яка дозволяє організувати на належному рівні професійну підготовку фахівців на основі використання сучасних інформаційних та педагогічних технологій і забезпечити реалізацію галузевих стандартів вищої ІТ-освіти.

Для забезпечення належного рівня підготовки, на філії обладнано дві комп’ютерні лабораторії, які об’єднані в локальну мережу та мають доступ до Internet. Також студенти філії мають можливість працювати у комп’ютерних класах навчально-обчислювального центру технікуму. Гнучкий графік роботи центру дозволяє студентам освоювати навчальні дисципліни не тільки під час заліково-екзаменаційних сесій, але і в міжсесійний період.

Під час заліково-екзаменаційних сесій, усім студентам при потребі надається гуртожиток. Також до послуг студентів філії спеціалізована бібліотека, їдальня та затишне кафе.

 

Image 2

 

Навчально-комп’ютерна лабораторія

 

Image 1Для забезпечення належного рівня підготовки на факультеті обладнано навчально-комп’ютерну лабораторію, комп'ютери якої об’єднані в локальну мережу та мають доступ до Internet. Гнучкий графік роботи лабораторії дозволяє студентам освоювати навчальні дисципліни не тільки під час заліково-екзаменаційних сесій, але і в міжсесійний період. Навчально-комп'ютерна лабораторія філії призначена для технічного супроводу навчального процесу, встановлення та налаштування мультимедійних засобів.

   В лабораторії встановлено 9 комп’ютерів з конфігурацією Intel core i3 CPU 550 3,2 ГГц / 3 ГБ ОЗУ / 320 ГБ /LGA115.

   Розміщена лабораторія на першому поверсі Статистичного технікуму економіки та інформатики в кабінеті 109.

 

Gardzil Ira

Гардзіль Ірина Петрівна

Посада: Завідувач лабораторії

Телефон: 47-58-02, 18-216# 

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


Історія Самбірської філії ТНЕУ

Відповідно до наказу по ТНЕУ № 433 від 01.10.2014 р. "Про перейменування віддалених структурних підрозділів" Самбірський факультет прикладного програмного забезпечення перейменовано у Самбірську філію ТНЕУ. Створений факультет був у відповідності до Положення про державний вищий заклад освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1074 від 5 вересня 1996 року, враховуючи клопотання керівництва Тернопільської академії народного господарства, Самбірського технікуму інформатики та обчислювальної техніки і підтриманого Львівською обласною державною адміністрацією на основі наказу Міністерства освіти України № 177 від 15 травня 1998 року і наказу по Тернопільській академії народного господарства № 163 від 24 червня 1998 року. Створенню факультету сприяла тісна співпраця навчального комплексу ''Комп’ютерні технології'', до складу якого входили інститут комп'ютерних інформаційних технологій Тернопільської академії народного господарства (нині Тернопільський національний економічний університет, ТНЕУ) і Самбірський технікум інформатики і обчислювальної техніки (нині Самбірський технікум економіки та інформатики, СТЕТІ).

Самбірський факультет прикладного програмного забезпечення створено з метою підготовки спеціалістів у сфері розробки та застосування комп'ютерних технологій в різних предметних областях для західного регіону України.

Для здійснення діяльності Самбірський факультет прикладного програмного забезпечення використовує матеріально-технічну базу Самбірського технікуму економіки та інформатики, що передбачено договором про оренду приміщень. В орендовані приміщення входять навчальні аудиторії і приміщення деканату.

Біля витоків становлення факультету стояли відомі вчені, науковці, практики: д.е.н., професор Устенко О.А., к.е.н., професор Журавель Г.П., д.т.н., професор Саченко А.О., к.т.н., доцент Карачка А.Ф., к.е.н., доцент Гладій Г.П., д.е.н., професор Лановик Б.Д, Кузьменко В.Я, Припін В.В., Кіт М.І.

Першим деканом факультету був призначений доцент кафедри інформаційно-обчислювальних систем та управління Тернопільської академії народного господарства, к.т.н. Карачка Андрій Федорович, а його заступником - завідувач відділенням «Програмуванням для ЕОТ і автоматизованих систем» Самбірського технікуму інформатики і обчислювальної техніки Припін Володимир Володимирович.

 

Image 1

Нарада в деканаті факультету

 

Першими студентами новоствореного факультету Академії стало 35 випускників Самбірського технікуму інформатики і обчислювальної техніки, які продовжили навчання в рідних стінах за напрямом 0501 «Економіка і підприємництво» зі спеціальності 7.050102 «Економічна кібернетика». 29 вересня 1998 року відбулось урочисте вручення студентських квитків, під час якого студентів привітали заступник декана факультету Припін В.В., директор технікуму Кузьменко В.Я, міський голова м. Самбора Кіт М.І., декан факультету Карачка А.Ф., доцент кафедри управління трудовими ресурсами і РПС ТАНГ Брич В.Я., керуючий Самбірською філією ЗУКБ Дубас Б.Й., студентки Тетяна Спірідонова і Ольга Олексюк. В цей пам’ятний для факультету день к.е.н., доцент Брич В.Я. (нині д.е.н., професор, завідувач кафедри менеджменту ТНЕУ) прочитав студентам факультету першу лекцію.

 

Image 2

Перших студентів факультету вітає к.е.н. доцент Брич В.Я.


Image 3

Міський голова м. Самбора Кіт М.І., директор технікуму Кузьменко В.Я., керуючий Самбірською філією ЗУКБ Дубас Б.Й з працівниками факультету в день презентації

 

Перший випуск фахівців з економічної кібернетики відбувся в 2002 р, 35 студентів цього випуску отримали дипломи спеціалістів.

За час керівництва факультетом Карачки А.Ф. (1998 – 2008 рр.) було ліцензовано напрями підготовки "Економічна кібернетика" та "Програмна інженерія", сформована структура навчального підрозділу, обладнано 2 комп’ютерні лабораторії спеціалізованими меблями та сучасними персональними комп’ютерами, розпочато формування при бібліотеці технікуму книжкового фонду факультету.

17 листопада 2008 року деканом факультету призначено к.т.н., доцента кафедри інтелектуальних обчислювальних систем та управління ТНЕУ Адаміва Олега Петровича.

Історія факультету як окремого структурного підрозділу ТНЕУ розпочинається з 2009 року.

20 лютого 2009 року Самбірський факультет прикладного програмного забезпечення урочисто відсвяткував 10-річчя свого існування. Факультет з першим ювілеєм привітали директор технікуму Кузьменко В.Я., заступник декана Припін В.В., методист факультету Партика М.В., випускник факультету, підприємець Дум’як І.І., керівник Самбірської філії Приватбанку Петрущак Р.В., начальник ДПІ у Старосамбірському районі Кардаш В.Ф. Під час урочистостей декан факультету Адамів О.П. представив всім присутнім історію розвитку факультету, його сьогодення та майбутні перспективи, подякував колективу технікуму за тісну і плідну співпрацю, вручивши Кузьменку В.Я. спеціальне видання ТНЕУ, де окремою сторінкою виокремлено результати співпраці університету та технікуму.

 

Image 4

Вручення директору СТЕТІ Кузьменку В.Я. спеціального видання ТНЕУ


Image 5

Випускники та запрошені на святкування 10-річного ювілею гості


Image 6

Факультет вітає заступник декана Припін В.В.


Image 7

Музичне привітання від студентки факультету Плити Г.В.


10 липня 2010 року відбулось урочисте вручення дипломів випускникам 2010 року Самбірського факультету прикладного програмного забезпечення, серед яких було перших 8 магістрів з програмної інженерії. Привітали випускників проректор з науково-педагогічної роботи ТНЕУ Журавель Г.П, декан факультету комп’ютерних інформаційних технологій ТНЕУ Дивак М.П., декан факультету прикладного програмного забезпечення Адамів О.П.

 

Image 8

Випускники факультету 2010 року

 

У серпні 2010 року на факультеті створено філії кафедр комп’ютерних наук, комп’ютерної інженерії, економічної кібернетики та інформатики і призначено д.т.н., професора Дивака М.П. завідувачем філій кафедри комп’ютерних наук, к.т.н., доцента Березького О.М. завідувачем філій кафедри комп’ютерної інженерії, д.е.н., професора Ляшенко О.М. завідувачем кафедри економічної кібернетики та інформатики.

За час керівництва факультетом Адаміва О.П. (2008-2011 рр.) проведено акредитацію за напрямами підготовки «Програмна інженерія» та «Економічна кібернетика», розроблено концепцію розвитку факультету, відбувся перший випуск магістрів з програмної інженерії, створено філії кафедри комп’ютерних наук і кафедри економічної кібернетики ТНЕУ.

9 лютого 2011 року виконуючим обов’язки декана Самбірського факультету прикладного програмного забезпечення призначено доцента кафедри комп’ютерних наук ТНЕУ, к.т.н. Шевчука Р.П. З 1 жовтня 2014 року у зв'язку з перейменуванням факультету у Самбірську філію ТНЕУ, Шевчука Р.П. було призначено виконуючим обов'язки директора Самбірської філії. 

З травня 2011 року факультет приймає участь у академічній програмі Microsoft Developer Network Academic Alliance (MSDN AA) спілки розробників Microsoft, яка дає можливість безкоштовно встановлювати ліцензійне програмне забезпечення корпорації Microsoft на всі комп’ютери факультету, а також на домашні комп’ютери студентів.

1 вересня 2011 року, за сприяння ректора ТНЕУ д.е.н., професора Юрія С.І., в структурі Самбірського факультету прикладного програмного забезпечення створено навчальну комп’ютерну лабораторію, яку оснащено сучасною комп’ютерною технікою та мультимедійними проекційними засобами.

 

Image 9

Обговорення перспектив розвитку факультету

 

У 2012 року вперше відбувся випуск магістрів з напряму економічна кібернетика.

 

Image 1

Магістри напряму економічна кібернетика (2012 рік)

 

23 травня 2013 року Самбірський факультет прикладного програмного забезпечення відсвяткував 15-річчний ювілей. З нагоди Дня народження факультету у актовій залі Самбірського технікуму економіки та інформатики (СТЕтІ) відбувся святковий концерт, який подарував всім присутнім чудовий настрій, веселі емоції і позитивний заряд енергії.

На святкуванні були присутні представники професорсько-викладацького колективу ТНЕУ, адміністрація та викладачі СТЕтІ, представники Самбірської міської ради, випускники та студенти факультету. Відкрив свято декан факультету, к.т.н., доцент Шевчук Руслан Петрович, який привітав факультет з 15-ти річним ювілеєм, представив мультимедійну презентацію на тему: «Віхи становлення факультету» та відзначив грамотами кращих студентів факультету.

З ювілеєм факультет привітала Сарахман Марія Іванівна - в.о. директора СТЕтІ, яка відзначила важливість продовження тісної співпраці між двома навчальними закладами. Від ректорату ТНЕУ слова привітань висловив д.т.н., професор, декан факультету комп’ютерних інформаційних технологій Дивак Микола Петрович та від імені ректора університету передав факультету персональний комп’ютер. До вітань долучились Адамів Олег Петрович – попередній декан Самбірського факультету прикладного програмного забезпечення, Кузьменко Віктор Якович – попередній директор СТЕтІ та один з ініціаторів створення факультету, Барна Роман Павлович – випускник факультету, депутат Самбірської міської ради, Припін Володимир Володимирович – заступник декана та один з ініціаторів створення факультету.

Окрасою свята стали пісні у виконанні випускниці факультету Шевчук Галини, студентів Наталі Каспришин, Людмили Глюдз та Тараса Візняка. Позитиву на святі додали гумористичні номери і виступи студентів технікуму економіки та інформатики. Родзинкою святкового концерту став виступ хореографічного ансамблю "Барви" центру позашкільної освіти м. Самбора (лауреатів багатьох міжнародних конкурсів і фестивалів).

З 9 по 11 квітня у Самбірському факультеті  прикладного програмного забезпечення була проведена акредетаційна експертиза підготовки бакалаврів з напрямів "Програмна інженерія" та "Економічна кібернетика", за результатами обидва напрями було повторно акредитовано.  

Серед випускників Самбірського факультету прикладного програмного забезпечення – відомі державні службовці, економісти, працівники освіти, підприємці. Випускниками факультету в різні часи були Сліпецька Леся, Маланяк Олег, Денькович Іван, Дум’як Ігор, Колісник Ігор, Барна Роман, Лилак Олег, Юзефович Ігор, Петрущак Андрій, Гарасим’як Ірина та ін. Це далеко не всі випускники, які заслуговують бути у вищенаведеному списку.

Значний внесок у становлення факультету як передового навчального осередку своєю плідною та самовідданою працею роблять відомі вчені університету професори Журавель Г.П., Дивак М.П., Саченко А.О., Боднар Д.І.

Сьогодні на факультеті здійснюється ступенева підготовка фахівців за заочною формою навчання для освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» за напрямами підготовки "Економічна кібернетика" та "Програмна інженерія". Найбільш здібні до наукової роботи студенти продовжують навчання за магістерською програмою в стінах університету.

До викладання на факультеті залучено висококваліфікованих фахівців (доцентів та професорів) відповідних профільних і випускових кафедр Тернопільського національного економічного університету.

Основним стратегічним завданням факультету є підготовка кваліфікованих фахівців, конкурентоспроможних на сучасному високотехнологічному ринку праці.

Деканат Самбірської філії ТНЕУ

 

Деканат - робочий орган, який координує роботу філії в цілому та тісно співпрацює з іншими факультетами, кафедрами, навчальним управлінням, науково-дослідною частиною, центром з працевлаштування, бібліотекою та іншими відділами університету. Основними функціями деканату є оперативне вирішення питань поточної діяльності факультету, організаційної роботи зі студентами, професорсько-викладацьким складом та працівниками філії.

Деканат знаходиться на другому поверсі Статистичного технікуму економіки та інформатики в кабінеті 208.

В деканаті працює 4 особи.

 

Shevchuk Ruslan

Шевчук Руслан Петрович

Посада:
директор
Науковий ступінь: кандидат технічних наук
Вчене звання: доцент
Телефон: 47-58-02, 18-216#
E-mail: rsh (at) ukr.net

Prypin Volodymyr

Припін Володимир Володимирович

Посада:
заступник директора
Телефон: (03236) 3-30-97, 21-201#
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Partyka Maria

Партика Марія Василівна

Посада:
методист
Телефон: (03236) 3-30-97, 21-201#
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Vivchar Bordana

Вівчар Богдана Романівна

Посада:
бухгалтер / технік
Телефон: (03236) 3-30-97, 21-201#
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.