1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

ТНЕУ - 50 років

Image6До уваги університетської спільноти ТНЕУ! Цьогоріч наш вищий навчальний заклад відзначає 50-річний ювілей від дня заснування. Пройшовши довгий шлях становлення і поступу, Тернопільський національний економічний університет став знаним освітнім центром європейського зразка.

 
Запрошуємо усю університетську родину та гостей ТНЕУ долучитися до урочистих заходів присвячених ювілею вищого навчального закладу!
 Програма заходів
20 жовтня 2016 року
 
13:00 – 14:00 Урочиста хода професорсько-викладацького колективу та студентства від Тернопільського національного економічного університету до Театрального майдану
14:00 – 14:15 Флешмоб «50 кроків до успіху» (Театральний майдан)
14:15 – 15:00 «Червона доріжка» для гостей ТНЕУ (Театральний майдан)
15:00 – 17:30 Урочиста академія «Віват, Університете!» (Тернопільський академічний обласний український драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка)
18:00 – 22:00 Концертна програма на Театральному майдані
 
Під час концерту нас Вас чекає – лазерне шоу, розіграш призів, виступи гурту «O.TORVALD», Едуарда Романюти, Тоні Матвієнко, Наталії Бучинської, Андрія Заліска, Івана Красовського, хору ім. Григорія Верьовки та багато цікавого.
 
21 жовтня 2016 року
 
11:00 – 11:40 Святкове Богослужіння (капличка Різдва Пресвятої Богородиці)
11:40 – 12:00 Урочисте підняття прапорів України та університету (майданчик біля центрального корпусу ТНЕУ)
12:00 – 13:00 Розширене засідання Вченої ради університету, під час якого відбудеться презентація книги «Тернопільський національний економічний університет – професіоналізм, престиж, поступ», пам’ятної монети, погашення марки ТНЕУ (11 корпус ТНЕУ, зал засідань Вченої ради)
14:00 – 16.00 Святковий концерт до 50-річчя ТНЕУ (1 корпус ТНЕУ, актова зала)
 
 
Відсвяткуймо Наш ювілей разом!

Шановні освітяни, колеги, друзі!

 Шановні освітяни, колеги, друзі! Щиро й сердечно вітаю Вас із професійним святом – Днем працівника освіти, який єднає усіх, хто відкриває перед нами простори мудрості та науки. Бути освітянином – велика честь і відповідальність. Прагнення ділитися знаннями, мудрістю, плекати культуру і духовність студентства заслуговує на повагу та вдячність. Ваш професіоналізм, громадянська позиція та уважне ставлення до своїх вихованці – безцінні. Саме від Вашої педагогічної майстерності залежить професійне становлення і життєва позиція наших студентів.
Студенти – це майбутнє нашої держави. Це покоління активних, завзятих, талановитих і свідомих громадян України. Тому Ваша праця є неоціненною! Професорсько-викладацький колектив нашого університету прищеплює молоді високі моральні цінності, сприяє особистісному і професійному становленню, соціальній активності та конкурентній спроможності в сучасному глобалізованому світі. У складних умовах сьогодення виконання  професійного обов’язку є непростим. Однак, невимовно тішить те, що Ви продовжуєте невпинно сіяти зерна знань на університетській ниві науки й не відступаєте від свого покликання.
 
У день цього прекрасного свята дякую Вам за відповідальне служіння обраній справі, невпинний творчий пошук, самовідданість та життєву мудрість. Нехай Ваше життя рясніє вдячними вихованцями і талантами, новими ідеями, відкриттями й здобутками. Нехай успіхи і перемоги надихають на нові звершення, а добро і любов будуть вірними супутниками.
 
Бажаю Вам міцного здоров'я, життєвої сили, особистого щастя і родинного тепла. Хай Вас ніколи не залишають рішучість і оптимізм, завзяття і удача, а професійний досвід, глибоке розуміння своєї справи будуть завжди поруч в усіх починаннях. Хай найвищою нагородою для Вас буде людська шана і подяка!
 
Зі святом, дорогі освітяни!
 
Ректор ТНЕУ                                                                             А. І. Крисоватий

Вітання з Днем знань

Вітання з Днем знань Сьогодні звідусіль з'їхалися до Тернопільського національного економічного університету найкращі юнаки та дівчата України: цілеспрямовані, впевнені, творчі, активні. Навстіж відчинені двері альма-матер для радісних вітань, променистих усмішок, натхненних поглядів. На порозі нового навчального року Вас очікують мудрі наставники, щирі друзі, цікаві знайомства, нові відкриття, сміливі мрії.

 

У кожного із Вас – важлива життєва віха. Ви прийшли здобути освіту в омріяному вищому навчальному закладі.

 Тернопільський національний економічний університет від дня свого народження був і є осередком пізнання, знаним науковим і культурним центром. Вищий навчальний заклад відомий не лише здобутками минулого, а й надбаннями сучасників: перемогами студентів на всеукраїнських олімпіадах, реалізаціями численних міжнародних грантів і програм, найвищими нагородами на спортивному п’єдесталі.

 Сьогодні ми пишемо нову сторінку в історії університету. Цей літопис осмислений, усвідомлений за своєю глибинною сутністю та переконаннями.

Ми живемо у складний – героїчний та трагічний – етап становлення і розвитку українського державотворення, формування національного духу, національної свідомості, національної стратегії.

 Цьогорічний День знань торкається наших сердець по-особливому, сповнюючи радістю і тривогою, святковим настроєм й глибокими думками. Ми молимося про мир і спокій у нашій державі, про завершення панування болю, злоби та війни на рідній землі. Звертаючи погляди у небо, віримо, що наші друзі, брати, батьки, колеги – мужні захисники України – вже згодом повернуться додому живими та неушкодженими.

 Нами керує освячена досвідом поколінь заповідь – спрямовувати свої помисли та справи на благо ближнього, в ім'я України. Бо сказано в Писанні: «Ніхто з нас не живе сам для себе і ніхто сам для себе не помирає». Долі тих, хто пішов захищати Україну, тривожним дзвоном лунають у душах тих, хто залишився. Ми, українці, пізнали велику історичну істину – тільки свобода врятує народ, тільки незалежність виведе його на «ясні зорі і тихі води».

 Пророче Шевченкове слово, праця мислителів і подвижників наших від Франка і Шептицького до Хвильового і Стуса вселили в нас непохитну віру в Україну. Неопалимою купиною освітлює ця віра весь наш пройдений і майбутні шляхи.

 Звертаюся до Вас, сіячі зерен точної, стрункої за логікою і вічної науки; тих, хто є першоосновою і сьогоденням університету, хто зайде у стіни та гамірні аудиторії ТНЕУ, зберігши дух вільнодумства у своїх серцях і душах, хто невтомною працею та інтелектуальним потенціалом стверджує велич України.

 Ми вільний і демократичний університет. Ми обираємо свободу і наші національні інтереси. Український дух, історія, пам'ять відкриває нам глибину і складність вирішення багатьох проблем сьогодення.

 Наше національне коріння не дасть вітрам історії погнати нас перекотиполем. Ви – сучасна нація, яка вимагає найкращої освіти, технологій завтрашнього дня, високої науки, рішучих кроків та відповідальних рішень.

 Я хочу, щоб Ви були успішними та особливими. Намагайтеся працювати й жити не хлібом єдиним, а пити воду з духовних джерел. Разом з Вами ми будемо невтомно доглядати сад української молодої науки, берегти його древні та молоді дерева.

 Наш університет – це місце сміливих, завзятих юнаків і дівчат, які вірять у свої сили й самі творять своє майбутнє.

 У вищому навчальному закладі ми не передаємо знання, не прилучаємо до норми, а виховуємо самостійно мислячу людину. Ми навчаємо не думок, а думати; студентів не ведемо за руку, а спрямовуємо, бо бажаємо, щоб у майбутньому Ви були здатні йти самостійно.

 Я хочу, щоб у нас було суспільство, де людський розум слугує удосконаленню життя людей, сприяє їх щастю та добробуту, де університет виступає гарантом свободи думки та незалежності вчених, де держава турбується про свій народ, а її правителі гідні власного народу.

 Існує тільки три професії, представники яких удостоєні носити мантії: священик, суддя і вчений. Мантія символізує те, що її носії наділені зрілістю розуму, незалежністю суджень і відповідальністю перед власною совістю та Богом. Я переконаний, що кожен з Вас, ставши випускником і одягнувши мантію, з гордістю носитиме славне ім'я студента Тернопільського національного економічного університету.

 Вітаючи усіх з Днем знань – днем великих надій і очікувань, натхнення і нових відкриттів, я сердечно бажаю кожному із Вас міцно тримати у руках щит Незламності та смолоскип Добра, глибокої і мудрої віри у Божий захист.

 

Ви – молода, могутня сила,

Над вами сонячна блакить.

Нехай міцніють ваші крила,

Хай Вас Господь благословить.

 Я вірю у Вашу юність, я вірю у нашу зрілість, плекаймо Україну – єдину для всіх!

  

Ректор

Тернопільського національного

економічного університету                                                                          А.І. КрисоватийПам'яті Героїв Небесної Сотні

Пам'яті Героїв Небесної Сотні

Шановні колеги! 

              Сьогодні вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні, людей, які повстали проти насилля, несправедливості, приниження своєї країни. Кожен із них, подолавши вагання і страх, здійснив особистий подвиг – віддав найцінніше – своє життя. Кров героїв окропила незалежність України.  Ісус Христос сказав: «Якщо зернятко не вмре, то не принесе плоду, а якщо вмре, тоді постане нове життя».

Рік Революції Гідності став переломним в нашій новітній історії. Сьогодні ми бачимо, як у болях народжується нове суспільство. Українці – героїчна нація, що готова боронити рідну землю, будувати своє майбуття на ідеалах свободи, поваги до прав людини. Незламний дух національної ідеї, пронесений крізь віки, любов до своєї Батьківщини, висока громадянська свідомість покликали людей стати на захист власної країни, власної історії, власної гідності.  

Герої Небесної Сотні – це люди, які ціною власного життя відстоювали незалежність та цілісність нашої держави.  Це патріоти, які проявили вражаючу стійкість та високу національну свідомість, зуміли кардинально змінити ситуацію в державі.

Бережімо світлу пам’ять про Героїв, чиї долі вплелися червоно-чорними нитками в знамено боротьби за кращу долю рідного народу. 

У цей буремний час ми усвідомили, що стали єдиною нацією, не зважаючи на мовні, історичні та релігійні особливості. Маємо гуртуватися не довкола ненависті, а довкола побудови  нової держави, яку бачили в своїх мріях загиблі Герої  Небесної Сотні. Гасло «Слава Україні!»  повинне стати для кожного з нас дороговказом та змістом життя.

Ректор

Тернопільського національного економічного університету                                                                                                                               А.І. Крисоватий

Шановна університетська родино!

Шановна університетська родино!

 21 листопада 2014 року український народ вперше відзначає День Гідності та Свободи. День, який поєднує у собі події, що змінили кожного з нас. Це – шана патріотизму громадян, які восени 2004, у листопаді 2013 – лютому 2014 року захистили демократичні цінності й свободу, національні інтереси нашої держави та її європейський вибір розвитку. Ці події стали доленосними для України. 

У перших лавах борців за свободу були Ви – студенти та викладачі Тернопільського національного економічного університету. Беручи участь у Майдані 2004 року та Революції Гідності ми довели, що Україна – держава, в якій пануватимуть ідеали свободи та демократії.

Прийміть щирі слова вдячності й шани за героїзм, патріотизм, мужність. У час сьогоднішніх важких випробувань нам необхідно єднати зусилля й продовжувати відстоювати незалежність та територіальну цілісність нашої країни.

Єдність і свобода роблять нас гідними нащадками вільної європейської держави. Зберігаймо й захищаймо наш безцінний скарб – Україну.

Бажаю усім мирного неба над українською землею. Вічна слава героям, що полягли за свободу рідної землі!

Слава Україні!

Ректор ТНЕУ                                                                       А. І. Крисоватий