Звіт про роботу школи - семінару АСІТ-2013

17-18 травня 2013 у стінах Тернопільського національного економічного університету відбулась третя Всеукраїнська школа-семінар молодих вчених і студентів «Сучасні комп’ютерні інформаційні технології». Організатором школи-семінару є факультет комп’ютерних інформаційних технологій та Рада молодих вчених ТНЕУ. Співорганізаторами виступили: Інститут космічних досліджень НАНУ-НКАУ, Вінницький національний технічний університет та Національний університет «Львівська політехніка».

Для участі у школі-семінарі надійшло 139 тез від 214 авторів з 13 областей України та республіки Китай. Відрадно, що серед делегатів школи-семінару були представники 22 навчальних закладів та наукових установ України, таких як НТУУ «Київський політехнічний інститут», НУ «Львівська політехніка», Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем НАН та МОН України, Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського, Одеського національного політехнічного університету, Донецького національного технічного університету, Фізико-механічного інституту ім. Г. В. Карпенка НАН України, Івано-Франківського університету нафти і газу, Севастопольського національного університету ядерної енергії і промисловості, Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя, Рівненського державного гуманітарного університету, Луцького національного технічного університету та інші.

До участі в школі-семінарі зголосилися молоді вчені, аспіранти та студенти, які в своїх дослідженнях розглядають сучасні проблеми та тенденції розвитку комп’ютерних інформаційних технологій. В дебатах на пленарному та секційних засіданнях взяло участь понад 100 молодих науковців.

Учасників школи-семінару привітали: проректор ТНЕУ з науково-педагогічної роботи Шинкарик Микола Іванович, заступник міського голови Бицюра Леонід Олексійович, декан факультету комп’ютерних інформаційних технологій ТНЕУ Дивак Микола Петрович.

На пленарному засідання, яке було організоване у форматі лекцій, виступили:

• Степашко Володимир Семенович (доктор технічних наук, професор, завідувач відділу Інформаційних технологій індуктивного моделювання Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем Національної академії наук та Міністерства освіти і науки). Тема лекції: Академік О.Г.Івахненко: життєвий і творчий шлях ученого (до 100-річчя від дня народження).
  • Мельник Анатолій Олексійович (доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри електронно-обчислювальних машин НУ «Львівська політехніка»). Тема лекції: Майбутнє високопродуктивних обчислень.
  • Ковалюк Тетяна Володимирівна (кандидат технічних наук, професор, заступник зав. кафедри автоматизованих систем обробки інформації та управління Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”). Тема лекції: Управління проектами та програмами розвитку ІТ-освіти України.

Робота секцій відбувалась за такими напрямками:

1. Математичні моделі об’єктів та процесів.
  2. Комп'ютерні мережеві технології.
  3. Спеціалізовані комп’ютерні системи.
  4. Цифрова компресія, оброблення, синтез та розпізнавання сигналів і зображень.
  5. Паралельні та розподілені обчислення.
  6. Прикладні засоби програмування та програмне забезпечення.
  7. Бази даних і знань та побудова інтелектуальних систем на їх основі.
  8. Комп’ютерні технології інформаційної безпеки.
  9. Інформаційно-аналітичне забезпечення міжнародної та економічної діяльності.

За підсумками роботи школи-семінару відзначено грамотами учасників, які презентували кращі роботи.

• Сабаріну Юлію (студентку коледжу Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського) – за кращу практичну роботу;
  • Мачужак Володимира (студента Тернопільського національного економічного університету) – за найкращу наукову роботу;
  • Горшкова Владислава (студента коледжу Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського) – за найкраще представлення доповіді;
  • Жеребного Володимира (студента Тернопільського національного економічного університету) – за оригінальність ідеї наукового дослідження;
  • Почтара Максима (студента Тернопільського національного економічного університету) – за активну участь у науковій дискусії;
  • Поляруша Олега (студента Тернопільського національного економічного університету) – за найкращу доповідь;
  • Яхьяєву Анастасію (студентку коледжу Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського)– за активну участь у роботі.

Школа-семінар відбулась за сприяння Асоціації фахівців комп’ютерних інформаційних технологій, Благодійного фонду "МагнетікВан.Орг", ТзОВ «Елекс», профспілкового комітету працівників ТНЕУ, профспілкового комітету студентів ТНЕУ.

За результатами роботи школи-семінару опубліковано збірник матеріалів тез доповідей третьої Всеукраїнської школи-семінару молодих вчених і студентів «Сучасні комп’ютерні інформаційні технології».

Переглянути фотозвіт